Emziklik Döneminde Beslenme Hizmetimiz

Emzirme dönemi bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişimi için oldukça önemlidir. Bebek için en değerli besin anne sütüdür. Annenin uygulayacağı yeterli ve dengeli beslenme anne sütünün salınım miktarı ve içeriğini etkilemektedir.

Bu dönemde kişiye ve ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanan ve ek enerji gerektiren, annenin ve bebeğin yeterli ve dengeli beslenmesi için gerekli beslenme programının hazırlanması hedeflenmektedir.

Uzman Diyetisyen

Uzman Diyetisyen Elif Nur OKATAN
ile kilo verme hakkında bilgi almak için:

Bizi arayabilir, e-mail gönderebilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Hakkımda

Emziklik Döneminde Beslenme ile İlgili S.S.S.

Emzirme Döneminde Enerji İhtiyacı Ne Kadardır?

Emzirme döneminde sağlıklı ve yeterli beslenme anne sütü miktarı açısından çok önemlidir. Bu yüzden normal kalori ihtiyacına ek olarak 300-500 kkal daha fazla kalori almak gerekmektedir. Bu kalori ihtiyacını karşılamak için; 1 su bardağı süt, 1 adet yumurta ya da 1 köfte kadar et, 1 ince dilim ekmek ve 1 porsiyon meyve yeterli olacaktır.

Anne Sütünü Artıran Besinler Nelerdir?

Kuru hurma, kuru incir, bulgur, kinoa, dereotu, yeşil soğan, bazı bitki çayları (ısırgan otu, rezene, melisa, yasemin) yulaf, fındık ve en önemlisi yeteri kadar su içmek anne sütünü artırmaktadır.

Emzirme Döneminde Diyet Yapılır Mı?

Doğum sonrası bebeğin ihtiyaç duyduğu besin içeriği anne sütünden sağlanmaktadır. Anne sütü salınım miktarı ve besin içeriği çok önemlidir. Bu yüzden emziren anneler uzman kontrolünde sağlıklı ve anne sütü miktarını artıracak şekilde bir beslenme programı uygulayabilirler.
× WhatsApp