Online Diyet Nedir?

Online diyet; aileden, iş hayatından kendine vakit ayıramayan ya da bulunduğu bölgede bu hizmeti alamayan kişiler için tasarlanmış bir hizmettir. Bu hizmette kişi beslenme uzmanıyla (diyetisyen) her zaman iletişimde kalacağı için sorularına da yanıt bulabilir.

Online diyette kişi beslenme uzmanı ile ilk olarak bir ön görüşme yapar. Bu ön görüşmenin temel amacı beslenme uzmanı ve danışanın birbirini tanımasıdır. Ardından beslenme uzmanı danışandan yaş, boy, kilo, kronik hastalıklar (varsa), uyku düzeni vb. detayları içeren bir form doldurmasını ve gerekli ise kan tahlili yaptırmasını ister. Bu veriler doğrultusunda vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi hesaplar. Ardından yeterli ve dengeli beslenmenin yer aldığı bir diyet listesi oluşturularak danışana iletilir. Danışan haftada bir evinden tartılır ve böylece kilo takibi yapılarak diyet listesi güncellenir.

Online diyet hakkında uzman desteği almak için aşağıdaki butondan bize ulaşabilirsiniz. 🙂

Uzman Diyetisyen Elif Nur DEMİRBAŞ

Online Diyet Fiyatları

Diyetisyene gitmek için vakti olmayan ya da başarılı sonuçlarından dolayı gitmek istediği diyetisyenin başka şehirde ikamet etmesinden kaynaklı olarak bireyler için online diyet sistemi devreye girmektedir.

Online diyet fiyatları; diyetisyenin danışan için sunduğu hizmetlere, diyet programının takipli ya da takipsiz oluşuna ya da paket programların içeriği ve süresine göre değişiklik göstermektedir.

Online Diyet Listesi

Online diyet listesi hazırlanırken kişi beslenme uzmanı ile ilk olarak bir ön görüşme yapar. Bu ön görüşmenin temel amacı beslenme uzmanı ve danışanın birbirini tanımasıdır. Ardından beslenme uzmanı danışandan yaş, boy, kilo, kronik hastalıklar (varsa), uyku düzeni vb. detayları içeren bir form doldurmasını ve gerekli ise kan tahlili yaptırmasını ister.

Yukarıdaki veriler doğrultusunda vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi hesaplar. Ardından yeterli ve dengeli beslenmenin yer aldığı ve kişinin istediği hizmet içeriğine uygun bir diyet listesi oluşturularak danışana iletilir. Online diyet listesi hazırlanırken temel amaç listenin hangi hizmet için hazırlandığıdır.

Online Diyet Listesi

Online Diyet Listesi

Online diyet listesi hazırlanırken kişi beslenme uzmanı ile ilk olarak bir ön görüşme yapar. Bu ön görüşmenin temel amacı beslenme uzmanı ve danışanın birbirini tanımasıdır. Ardından beslenme uzmanı danışandan yaş, boy, kilo, kronik hastalıklar (varsa), uyku düzeni vb. detayları içeren bir form doldurmasını ve gerekli ise kan tahlili yaptırmasını ister. Bu veriler doğrultusunda vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi hesaplar. Ardından yeterli ve dengeli beslenmenin yer aldığı ve kişinin istediği hizmet içeriğine uygun bir diyet listesi oluşturularak danışana iletilir. Online diyet listesi hazırlanırken temel amaç listenin hangi hizmet için hazırlandığıdır.

 • Online diyet listesi kilo verme hizmeti için hazırlanıyorsa temel amaç yağdan kilo kaybının sağlanmasıdır.
 • Online diyet listesi kilo koruma hizmeti için hazırlanıyorsa temel amaç yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanmasıdır.
 • Online diyet listesi kilo alma hizmeti için hazırlanıyorsa temel amaç kas dokusunu artırarak kişinin sağlıklı bir şekilde kilo almasının sağlanmasıdır.
 • Online diyet listesi hamilelikte beslenme hizmeti için hazırlanıyorsa temel amaç anne adayının gerekli enerji ve besin içeriğinin sağlaması ile birlikte doğru miktarda kilo kazanımının sağlanmasıdır.
 • Online diyet listesi emziklik döneminde beslenme hizmeti için hazırlanıyorsa temel amaç annenin ve bebeğin yeterli ve dengeli beslenmesinin sağlanmasıdır.
 • Online diyet listesi hastalıklarda beslenme hizmeti için hazırlanıyorsa temel amaç sağlığımızı korumak, yeterli ve dengeli beslenmek, yaşam kalitesini artırmak, hastalıklara yakalanma riskini azaltmak ya da hastalık sürecinin daha hafif atlatılmasının sağlanmasıdır.
 • Online diyet listesi sporcu beslenmesi hizmeti için hazırlanıyorsa temel amaç yapılan antrenmanlardaki verimin artırılması, performansın yükseltilmesi ve gereken enerji miktarını karşılayabilmek için tüm bu etmenler göz önünde bulundurularak kişiye özel olarak sağlıklı beslenme programının oluşturulmasının sağlanmasıdır.

Online Diyet Nasıl Yapılır?

Online diyette öncelikle beslenme uzmanı online diyet hizmeti almak isteyen kişi ile bir ön görüşme yapar. Bu ön görüşmenin temel amacı beslenme uzmanı ve danışanın birbirini tanımasıdır. Ardından beslenme uzmanı danışandan yaş, boy, kilo, kronik hastalıklar (varsa), uyku düzeni vb. detayları içeren bir form doldurmasını ve gerekli ise kan tahlili yaptırmasını ister. Bu veriler doğrultusunda vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi hesaplar. Ardından yeterli ve dengeli beslenmenin yer aldığı ve kişinin istediği hizmet içeriğine uygun bir diyet listesi oluşturularak danışana iletilir. Liste oluşturulurken danışanın uyku düzeni, sevdiği yiyecekler, öğün saatleri ve yaşam standardı gibi etmenler göz önünde bulundurulur.  Danışan uykudan uyandığı an öğün saatlerini ve içeriklerini dikkate alarak listede yazanları yapar.

Online Diyet Danışmanlığı Süreci Nasıldır?

Online diyet danışmanlığı süreci nasıldır? sorusunun cevabı hizmetin içeriğine göre ve hizmeti veren diyetisyene göre değişkenlik göstermektedir.

Uzman Diyetisyen Elif Nur Demirbaş Beslenme ve Diyet Kliniği’nde online diyet danışmanlığı sürecinde ön görüşmenin ardından diyet listesi hazırlanır ve danışana iletilir ancak hizmet burada bitmemektedir.

Danışanların listede yazan içeriklere tam olarak uyum sağlayabilmesi ve motivasyonlarını kaybetmemeleri adına kendilerinden tükettikleri öğünlerin fotoğrafları istenerek porsiyon kontrolü sağlanmaktadır. Listeler haftalık olarak düzenlenmekte ve listenin son günü güncel kilo öğrenilerek bir sonraki haftanın listesi hazırlanmaktadır.

Online Diyet Avantajları Nelerdir?

Online diyetin avantajları nelerdir sorusunun cevabı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

 • Online diyetin en önemli avantajlarından biri kişinin zamandan tasarruf etmesidir. Diyetisyene gitmeyi vakti olmayan kişiler için oldukça avantajlı bir seçenektir. Böylelikle evinizden ya da işinizden vakit ayırmanıza gerek kalmadan bu hizmeti alabilirsiniz.
 • Aklınıza takılan sorular için günlerce randevu günü ve saatini beklemenize gerek kalmaz. Bir telefon uzağınızda olan diyetisyeninizle hızlı bir şekilde iletişime geçebilir, aklınıza takılan sorulara anında cevap bulabilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf etmenin yanında motivasyon kaybını ve endişeyi de en aza indirmiş olursunuz. Dünyanın neresinde olursanız olun bu hizmeti alabilirsiniz.
 • Bulunduğunuz bölgede verilen bir diyetisyen hizmeti yoksa ya da hizmet almak istediğiniz beslenme uzmanı farklı bir bölgede ikamet ediyorsa online diyet sizin için uygun bir seçenektir.
 • Online diyetin belki de en sevilen avantajlarından biri ise diyet programının takipli olması, böylelikle listede yazanlar dışında şeyler tüketme ve motivasyon kaybı oluşma ihtimalini en aza indirmesidir.

Online diyet ile ilgili sıkça sorulan sorulara cevap vermeye çalıştım. Umarım sizler için bilgilendirici olmuştur. Online diyet ile ilgili sormak istediğiniz sorular için [email protected] adresine mail atabilir ya da 0552 402 84 92 telefon numarasından arayabilirsiniz. Ayrıca Ankara’da diyetisyen arayışında olanlar için de ofisimizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarım. Diğer blog yazılarıma göz atmayı unutmayın. 🙂

Online Diyet Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Online diyette ölçümleri nasıl yapıyoruz?

Online diyette ölçümler için tartı ve mezura ile ölçüm yöntemlerini uyguluyoruz. Tartılmak için haftada 1 gün, aynı yerde, uyandıktan sonra, aç karnına ve tuvaletten sonra tartılmaları gerekiyor. Mezura ölçümü için ise yine haftada 1 gün tercihen tartı ile aynı gün bel çevresi ve alt karın ölçümlerini istiyoruz.

Online diyette görüşmeleri nasıl sağlıyorsunuz?

Online diyette görüşmelerimiz haftada 1 gün, önceden belirlediğimiz randevu saatinde görüntülü olarak gerçekleşmektedir.

Programın süresine nasıl karar vereceğim?

Hedef kilonuza göre süre belirlemesi yapıyoruz.

Randevunuzu Oluşturun

  Cinsiyet

  Randevu Almak İstediğiniz Tarih

  Randevu Almak İstediğiniz Saat Aralığı

  Hangi Hizmet/Hizmetlerimizle İlgileniyorsunuz?

  × WhatsApp