Ankara Diyetisyen

Ankara diyetisyen aramalarındaki artış üzerine bir konuya değinmek istedim. Sağlıklı ve dengeli beslenme kaliteli bir yaşamın vazgeçilmezidir. Diyet bu doğrultuda yapılan ve kişiye özgü olarak oluşturulan bir yaşam tarzı değişikliğidir. Diyette öncelikli amaç sağlıklı beslenmek daha sonra ideal kiloya ulaşarak sağlığın bozulmasını engellemektir.

Diyet yapılırken mutlaka üniversitelerin 4 yıllık “Beslenme ve Diyetetik” lisans programından başarılı bir şekilde mezun olup, diplomasını alan kişilerden yardım alınmalı, diyetin kişiye özgü hazırlanması gerektiği unutulmamalıdır. Ankara diyetisyen konusunda arayış içinde olan bireyler Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Lisans ve Dokuz Eylül Üniversitesi Fizyoloji Yüksek Lisans mezunu olan Uzman Diyetisyen Elif Nur Demirbaş tarafından 2021 yılında kurulan Elif Nur Demirbaş Beslenme ve Diyet Kliniği’nde sağlıklı beslenmeye dair birçok alanda hizmet alabilmektedirler. Bu hizmetler: kilo alma, kilo verme, kilo koruma, hamilelikte beslenme, sporcu beslenmesi, okul çağı çocuklarında beslenme, kurumsal beslenme, vücut analizi ve andubalance teknolojisi ile zayıflama olarak sıralanabilir.

Eğer siz de Ankara’da diyetisyen arayışı içerisindeyseniz bizlere 0552 402 84 92 telefon numarasından ya da web sitemizdeki randevu formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. Hayallerinizi ertelemeyin, gelin sağlıklı beslenmeye birlikte güzel bir adım atalım.

Ankara Diyetisyenlik Hakkında Bilgi

Diyet, günlük hayatta tüketilen besinlerin az ya da çok, doğru ya da yanlış tüketilerek sağlığın zarar görmesine engel olmak için uzmanlar tarafından hazırlanan ve kişiye özgü olan yaşam tarzı değişikliğidir.

Diyet nedir sorusunu yanıtladığımıza göre, diyet kelimesinin de anlamına bakmak gerekir. Diyet kelimesi Yunancadan gelen “diaita” kelimesinden türemiştir. Diaita kelime anlamı olarak “yaşam tarzı” anlamına gelmektedir.

Diyet listesi kişiye özel olarak hazırlanan sağlıklı beslenmenin amaçlandığı bir listedir. Diyet listesi hazırlanırken cinsiyet, yaş, boy, kilo ve beden kitle indeksi (BKİ) temel alınarak ideal kilo hesaplanır ve ihtiyaç olan kalori doğrultusunda oluşturulur.  Beden kitle indeksi (BKİ) zayıf, normal, fazla kilolu ya da obez olma durumunu gösteren bir ölçüdür. Vücut ağırlığının kg olarak, boyun metre cinsinden karesine bölünmesi ile hesaplanır. Bu hesaba göre BKi;  <20 kg/m² olması zayıf,  20-25 kg/m² olması normal, 25-30 kg/m² olması fazla kilolu, >30 kg/m² olması obez olarak kabul edilir. İdeal BKİ oranı yaşa göre değişiklik gösterir.

Ankara’da Diyet Hizmeti hakkında uzman desteği almak için aşağıdaki butondan bize ulaşabilirsiniz. 🙂

Uzman Diyetisyen Elif Nur DEMİRBAŞ

Diyet listesi hazırlanırken kişinin öyküsü alınmalıdır. Bunun için gerekli sorular (isim-soyisim, yaş, boy, kilo, tanısı konulmuş hastalıkları (varsa hangileri), uyku düzeni, sevdiği-sevmediği yiyecekler, çalışma durumu, çalışıyorsa iş yerine yemek götürüp götüremeyeceği, kabızlık ya da ishal probleminin olmadığı, sigara ya da alkol tüketip tüketmediği, günlük öğün sayısı, günlük tüketilen su miktarı, diğer içecekleri tüketim sıklığı ve miktarı, besin alerjisi varlığı, hedeflenen kilo…vb) sorulduktan sonra diyet listesi kişiye özel olarak hazırlanmalıdır.

Diyet yaparken unutulmaması gereken en önemli konu, diyetin tıpkı parmak izi gibi kişiye özel olduğudur. Bir başkasına yeterli ve dengeli gelen liste vücudunuzun ihtiyaçlarına göre yeterli ve dengeli gelmeyebileceği için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinlerden mahrum kalmasına ve kas kayıplarına hatta hastalıklara yol açabilir.

Eryaman Diyetisyen

İyi bir diyetisyen seçimi sadece diyet için değil, aynı zamanda bu sürecin sağlıklı, mutlu, sürdürülebilir bir şekilde ilerlemesi için de oldukça önemlidir. İyi bir diyetisyen yeterli teorik bilgiye sahip olmalı, danışanlarıyla iyi bir iletişim kurmalı, onların hem fizyolojik hem de psikolojik sağlığını dikkate alarak bu süreci takip etmelidir. Eryaman diyetisyen konusunda arayış içinde olan bireyler; mesleğini gereken etik ve ahlak çerçevesinde yapan, gerekli teorik bilgiye sahip ve alanında uzman olan, ilk hedefi danışan sağlığını korumak olan, güler yüzlü ve kuvvetli iletişimi ile danışanlarına psikolojik destek sağlayan Uzman Diyetisyen Elif Nur Demirbaş Beslenme ve Diyet Kliniğini gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

Eğer siz de Eryaman diyetisyen arayışı içerisindeyseniz bizlere 0552 402 84 92 telefon numarasından ya da web sitemizdeki randevu formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. Hayallerinizi ertelemeyin, gelin sağlıklı beslenmeye birlikte güzel bir adım atalım.

Ankara Diyetisyen Fiyatları

Ankara bölgesinde diyet danışmanlığı almayı düşünen bireylerin aklına gelen ilk sorulardan biri de diyetisyen ücretleridir. Bu noktada diyetisyen ücretinden önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus diyet danışmanlığı almayı düşündüğünüz diyetisyenin yetkinliklerdir. Bu nedenle diyetisyen fiyatlarından önce bulunduğunuz bölgenin diyetisyenlerini araştırmak yerinde bir karar olacaktır. Diyet danışmanlığı almak isteyen danışanlara uygulanan yöntemler ve hazırlanan listeler her kişi için farklı olmakla birlikte bir kişinin alacağı seans sayısı da gösterdiği ilerlemeye ve sağlık nedenlerine bağlı olarak değişmektedir. Buna bağlı olarak sabit bir ücret politikası bulunmamakta, diyetisyenlere ve danışanlara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle seçeceğiniz diyetisyenle birebir iletişime geçmek ve bilgi almak daha sağlıklı olacaktır.

Ankara Eryaman Diyetisyen

Ankara'da En İyi Diyetisyen

En iyi diyetisyen Ankara denildiğinde çok sayıda farklı seçeneklerin çıktığını görebilirsiniz. İyi bir diyetisyen seçimi sadece diyet için değil, aynı zamanda bu sürecin sağlıklı, mutlu, sürdürülebilir bir şekilde ilerlemesi için de oldukça önemlidir.

İyi bir diyetisyen yeterli teorik bilgiye sahip olmalı, danışanlarıyla iyi bir iletişim kurmalı, onların hem fizyolojik hem de psikolojik sağlığını dikkate alarak bu süreci takip etmelidir. Eryaman diyetisyen konusunda arayış içinde olan bireyler; mesleğini gereken etik ve ahlak çerçevesinde yapan, gerekli teorik bilgiye sahip ve alanında uzman olan, ilk hedefi danışan sağlığını korumak olan, güler yüzlü ve kuvvetli iletişimi ile danışanlarına psikolojik destek sağlayan Uzman Diyetisyen Elif Nur Demirbaş Beslenme ve Diyet Kliniğini gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

× WhatsApp