Kilo Alma Hizmetimiz

Vücuda besinler ile alınan enerjinin vücudun harcamış olduğu enerjiden az olması ya da dengesiz (yetersiz) beslenme sonucu kilo verme durumu meydana gelmektedir.

Gerekli tahliller ve analizler sonucunda kişiye özel olarak hazırlanan beslenme programı kas dokusunu artırarak kişinin sağlıklı bir şekilde kilo alması hedeflenmektedir.

Uzman Diyetisyen

Uzman Diyetisyen Elif Nur OKATAN
ile kilo verme hakkında bilgi almak için:

Bizi arayabilir, e-mail gönderebilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Hakkımda

Kilo Alma ile İlgili S.S.S.

Neden Kilo Alamayız?

Kilo almak, kilo vermek kadar önemli bir sorundur. Kilo alamamanın temelinde genetik yapı, metabolizma hızı ve yetersiz beslenme yer alır.

Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı?

Kilo almak için öncelikle kilo alımına engel bir durumun olup olmadığı öğrenilmeli, gerekli tahliller yaptırılmalıdır. Kilo alımına engel bir sağlık problemi varsa doktor kontrolünde bu problem giderilmelidir. Daha sonra kilo almak için 2. adıma yani beslenme adımına geçilebilir. Kilo almak için: Beslenmede enerji değeri yüksek ancak hacmi küçük yiyeceklere yer verilmelidir. Güne kahvaltı ile başlanmalı öğün atlanmamalıdır. Ana öğünlerin yanında ara öğünler de yapılmalı; ceviz, badem, fındık, kuru meyveler gibi kalori değeri yüksek besinler tüketilmelidir. Yeterli sıvı alımı gerçekleştirilmelidir. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için en önemlisi fast food, abur cubur gıdaların tüketiminden kaçınmalı, yeterli ve dengeli beslenilmelidir.

Kilo Aldıran Besinler Nelerdir?

Sağlıklı bir şekilde kilo almak için: Yumurta, süt ve süt ürünleri, kırmızı et, sağlıklı tahıllar, kurubaklagiller, yağlı balıklar, kuruyemişler, kuru meyveler, avokado, bitter çikolata gibi besinler beslenmede yer almalıdır.

Kaç Kilo Almak Sağlıklıdır?

Kilo alma diyetinde en çok sorulan sorulardan biri 1 haftada kaç kilo almanın sağlıklı olduğudur. Yeterli ve dengeli bir beslenme programı ile 1 haftada 0,5 - 1 kg kilo kazanımı sağlıklıdır.
× WhatsApp