Andulasyon Nedir?

Andulasyon, sözcük anlamı itibariyle dalga yaratma, dalgalanım anlamına gelen “ondülasyon” sözcüğünden türetilmiştir.

Andulasyon terapisi; organizmanın korunma sistemlerini ve hücre gelişimini destekleyen, geniş bir frekans alanında dokularda biyolojik rezonans titreşimleri üreten, mekanik vibrasyon ile kızılötesi derin ısının kombinasyonundan oluşan yeni jenerasyon, biyofiziksel bir bütüncül terapi yöntemidir. Vücuttaki sıvıların salınımını sağlar. Kan ve lentafik dolaşımı stimüle ederek, 15 dakikalık bir seansta 2.5 saatlik kan ve lenfatik dolaşım sağlar.

Andulasyon tek bir organda değil vücutta bütünsel bir etki yaratır. Andulasyon, sağlığın yeniden kazanılması ve sürdürülmesinin temelini oluşturur.

Andulasyon Terapi Avantajları Nelerdir?

Andulasyon terapi avantajları birçok alanda etkisini göstermektedir. Temel çalışma prensibi vücutta kan dolaşımını artırdığı için; 

• Metabolizma hızını artırır, bölgesel incelmeyi destekleyici etki gösterir. 

• Kan damarlarını genişletir, dokularda kanlanmayı artırır. 

• Dokulara giden oksijen miktarını artırır. 

• Dolaşımın artışı beyindeki mutluluk hormonu olan serotonin hormonunun salgısını artırır. 

• Kanlanma artan dokularda antioksidan etki gösterir ve inflamasyonu azaltır. 

• Romatizma, gut, artrit, fibromiyalji gibi hastalıklarda inflamasyonu azaltarak akut-kronik ağrıları azaltır. 

• Mekanik vibrasyon etkisiyle bağırsaklardaki peristaltik hareketleri artırır, kabızlık, şişkinlik gibi sindirim sistemi problemlerinde rahatlama sağlar. 

• Lenfatik dolaşımı artırdığı için bağışıklık sistemini güçlendirir. 

• Dolaşım yetersizliğine bağlı ödem ve şişlik gibi problemlerin azalmasına yardımcı olur. 

• Varis ve selülit tedavisinde kullanılabilir. 

• Uykuya dalma, sık uyanma, sabahları yorgun uyanma gibi problemleri rahatlatıcı etki gösterir. 

Andulasyon (Andubalance Teknolojisi) hakkında uzman desteği almak için aşağıdaki butondan bize ulaşabilirsiniz. 🙂

Uzman Diyetisyen Elif Nur DEMİRBAŞ

Andulasyon ile Zayıflama Mümkün mü? – Kilo Verdirir mi?

Andulasyon ile zayıflama mümkün mü, kilo verdirir mi? Soruları sıklıkla sorulan sorulardandır. 

Andulasyon terapi kilo verme sürecinde mükemmel bir destek sağlamaktadır. Andulasyon terapi yöntemi kilo problemlerinde, visseral (iç organ) yağlanmayı azaltmakta ve tokluk hormonu olan leptinin salınımını düzenleyerek kilo problemlerinin ortadan kaldırılması için olumlu etkiler oluşturmaktadır. Ayrıca uyku kalitesini arttıran ve metabolizmayı hızlandıran etkileri ile, vücutta yağ birikmesini engellemektedir. Andulasyon terapi ile ayrıca vücuttaki lenf akışı uyarılmaktadır. Böylece vücutta oluşan metabolik atıkların vücuttan atılması kolaylaşmakta ve ödem, şişlik gibi problemlerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Genel İtibariyle Andulasyon Yorumları Nasıl?

Andulasyon terapi ilk seanstan itibaren etkisini göstermektedir. Kullanıcılar farkı ilk seansta hissetmekte ve genel anlamda olumlu sonuçlar almaktadır. Sadece andulasyon terapi kullanımı ile dahi güzel sonuçlar alınabilirken en etkili sonuç için ideal bir beslenme programı ile birlikte yürütülmelidir. Andulasyon terapi kullanımından bir süre sonra dahi kullanıcılar incelmenin kalıcı olduğunu bildirmişlerdir.

Andulasyon Cihazı (Yatağı) Nasıl Bir Cihazdır?

Andulasyon cihazı(yatağı), andulasyon teknolojisine dayalı bir wellness cihazıdır. Andulasyon, mekanik titreşimlerin ve kızılötesi ışığın kombinasyonundan oluşur. Bu titreşimler rastlantısal olarak ayarlandıkları için amplitüdleri ve frekansları her beş saniyede bir değişir. Böylece vücudumuz, bu titreşim ve frekanslara alışarak etkilerinin azalması sonucuyla yüz yüze kalmaz. Andulasyon cihazı sayesinde her 15 dakikalık seansta kişi 2.5 saatlik yürüyüşe eşdeğer enerji harcamaktadır.

Andubalance ile Zayıflama

Andulasyon Zararları veya Yan Etkileri Var mıdır?

Andulasyon terapinin bilinen herhangi bir yan etkisi ve ilaç etkileşimi yoktur.  Ancak gebelik şüphesi olan ve gebe olan kadınlarda, antikoagülan (kan sulandırıcı) ilaç kullanımı olan bireylerde, metabolik cerrahi sonrası ilk 6 ayda, kalp pili olan bireylerde, protezi olan bireylerde ya da anevrizması (damar genişlemesi) olan bireylerde kullanımı önerilmemektedir. 

Ek olarak hamilelik (gebelik) döneminde beslenme ile alakalı yazıma da göz atmanızı tavsiye ederim.

Andulasyon Fiyatı Ne Kadar? – Güncel 2022 Fiyatı

Andulasyon fiyatı ne kadar? Sorusunun cevabı andulasyon terapinin kaç seans uygulandığına, seansların süresine ve ödeme yöntemine göre değişiklik göstermektedir. İdeal bir sonuç için andulasyon terapi minimum 12 seans uygulanmalıdır. 

Andulasyon Terapisi ücret ve ödeme koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilir ya da 0552 402 84 92 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Andulasyon Kırşehir

İdeal bir sonuç için andulasyon terapi haftada 3 kez, 30 dakikalık seanslardan oluşmalıdır ve minimum 12 seans uygulanmalıdır. 

Eğer siz de Kırşehir andulasyon arayışı içerisindeyseniz bizlere 0552 402 84 92 telefon numarasından, web sitemizdeki randevu formunu doldurarak ya da andulasyon randevusu alarak ulaşabilirsiniz.

Andulasyon Ankara

Eğer siz de Ankara andulasyon araması yapıp web sitemizi ziyaret ettiyseniz, bizlere iletişim sayfamızı ziyaret ederek hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, sağlıklı günler. 🙂

× WhatsApp